Paieška Vaizduojamoji dailė 1 2 3 4 5 6
 
Rimtautas Vincentas Gibavičius
Knygos sudarytoja Ieva Pleikienė, katalogo sudarytoja Viktorija Achramenkaitė
Rimtautas Gibavičius (1935–1993) – Lietuvos grafikas, knygų dailininkas, scenografas, sgrafito meistras. Labiausiai išgarsėjo estampų ciklu „Vilnius“ (1964–1987) bei sgrafitais Vilniaus universitete: „Devynios mūzos“ (1969) ir „Istoriniai portretai“ (9-asis deš.). Buvo išsiskirianti asmenybė menininkų bendruomenėje – ne tik dėl savitos kūrybos, bet ir dėl erudicijos, autoriteto, gebėjimo bendrauti.
Albume, skirtame šiam ryškų pėdsaką Lietuvos dailės istorijoje palikusiam kūrėjui, yra įdomiausių jo grafikos kūrinių reprodukcijos, sgrafitų ir scenografijos projektų nuotraukos ir kt. Tekstinę dalį sudaro ištraukos iš paties Gibavičiaus ir jo bičiulių pasakojimų bei rašinių, meno vertintojų straipsnių citatos, taip pat dailininko biografijos metmenys, gausiai iliustruoti dokumentinėmis ir jo darbų nuotraukomis.
Vertinga knygos dalis – pirmą kartą sudarytas išsamus Gibavičiaus kūrybos katalogas.

Kieti viršeliai, aplankas, 270 x 310 mm, 168 p.

Dailininkas Izaokas Zibucas
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-76-9
Mano kinas
Pasaulis, kuris priklausė vyrams
Juozas Budraitis
Margarita Matulytė
Ši knyga – tai aktoriaus Juozo Budraičio žvilgsnis į savo profesinę kasdienybę, atskleidžiantis magišką kino virtuvę. Ilguose pokalbiuose su vizualinės kultūros tyrinėtoja dr. Margarita Matulyte aktorius prisiminė savo kelią į kiną ir vaidmenis laikotarpiu iki Nepriklausomybės – intensyviausią, reikšmingiausią ir įdomiausią darbo kine laikotarpį. Tų pokalbių turinį Matulytė sudėstė į 22 skyrius pagal filmų pavadinimus.
Atsiminimus apie patirtį filmavimų aikštelėse, susikaupimo ir įtampos momentus, džiaugsmo ir atsipalaidavimo akimirkas lydi fotografijos, kino kritikų mintys, kolegų ir žiūrovų laiškai, telegramos, sveikinimai, premjerų anonsai iš spaudos.
Skelbiama pluoštas serijos „Mano kinas“ fotografijų.
Yra gyvenimo ir kūrybos datų skyrius, smulki bibliografija, asmenvardžių rodyklė. Lietuvos kultūros tyrimų instituto Mokslo taryba rekomendavo publikuoti kaip kultūros šaltinį.

Dailininkas Jokūbas Jacovskis

Kietas viršelis, aplankas, 171 × 240 mm, 320 p.
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-63-9 (lietuvių k.)
Birutė Žilytė
Paslaptingas būties švytėjimas
Sudarytoja ir dailininkė Birutė Žilytė
Iliustracinės ir lakštinės grafikos, sienų tapybos kūrėjos albumas.
Dekoratyvios, metaforiškos, su daugeliu tautosakos, simbolikos elementų, ryškaus kontrastingų spalvų kolorito Žilytės sukurtos vaikų literatūros iliustracijos bei labai originali sienų tapyba XX a. 7–8-ajame – kartu su kelių kitų dailininkų darbais – sukėlė tikrą perversmą, apskritai pakeitė vaikams skirtos dailės sampratą, paskatino jos raidą. Šviesus žvilgsnis, susitelkimas į pamatines vertybes, į labai turtingą savo vidaus pasaulį, originalumas, subrandintas gilaus pasaulio pažinimo, – visa tai lėmė, kad dailininkės kūryba yra gerai žinoma, plačiai pripažinta, pelnė daugybę Lietuvos ir tarptautinių apdovanojimų.
Daugelį darbų dailininkė sukūrė su vyru Algirdu Steponavičiumi (1927–1996). Išskirtinis dvasinis abiejų dailininkų artumas nenutrūko ir jam išėjus – Žilytė parengė albumą Algirdas Steponavičius. Paslaptingas būties švytėjimas (2002), o šį, savąjį, priderino prie jo pavidalo.
Albume pristatyta Žilytės kūryba, gausu dokumentinių nuotraukų. Tarp ryškiaspalvių kūrinių reprodukcijų įsiterpia pačios dailininkės samprotavimai apie kūrybą, labai šviesūs fragmentiški vaikystės atsiminimai.
Skelbiamos publikuotų dailėtyros straipsnių ištraukos, išsami gyvenimo chronologija, parodų ir iliustracijų sąrašai.

Kietas viršelis, aplankas, 288x218 mm, 256 p.
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-58-5 (lietuvių k.)
Lietuvos medinės bažnyčios
Raimondas Paknys, Dalia Vasiliūnienė
Nepaisant unifikuojančio Vakarų meninių stilių ir sakralinės dailės kanonų poveikio, Lietuvos medinės šventovės yra labai savitos. Jų unikalumą formavo parapijos ir šalies įvykiai, bažnyčios globėjų bei fundatorių ambicijos ir meninis skonis, meistrų profesinės galimybės ir meninė išmonė.
Daugelis seniausių ir gražiausių, daugiausia dailės paveldo turinčių Lietuvos medinių bažnyčių yra Žemaitijoje – Beržore, Degučiuose, Lioliuose, Pikeliuose, Plateliuose ir kitur. Turtingesnėms parapijoms ar vienuolijoms priklausiusios sudėtingesnio plano bei tūrio bažnyčios (Lauksodžio, Alsėdžių) statytos gerai įgudusių, gal ir iš toliau atvykusių profesionalių statytojų, jų interjero įranga nepriekaištingo meninio lygio. Užnemunės ar ankstesnėse Vilniaus vyskupijos ribose esančios senosios medinės bažnyčios (Griškabūdžio, Prienų, Šešuolių, Tabariškių) artimesnės stilinei mūrinei architektūrai – jas veikiausiai projektavo Vilniaus regione dirbę profesionalūs architektai, statė ir puošė patyrę meistrai.
Leidinio autoriai siekė sukurti knygą, kurioje atsiskleistų įspūdingi, bet ir neįprasti gražiausių šventovių vaizdai. Todėl čia ne tik bendri eksterjero ir interjero vaizdai, bet ir daugybė dažnai nepastebimų dalykų: unikalūs altorių, sakyklų, vargonų dekoro drožiniai, kolonų, sienų, lubų fragmentai, išlaikę kirvio žymes, saviti rakursai, padedantys pajusti medinių šventyklų žavesį.
Išdėstyti svarbūs pristatomų bažnyčių istorijos momentai, aptarti eksterjero ir interjero bruožai, svarbiausieji dailės paminklai. Yra įžanginis straipsnis.
Aprašytos ir nufotografuotos 47 Lietuvos medinės bažnyčios.

Knygą dalinai finansavo Kultūros paveldo departamentas.

Atskiri leidiniai lietuvių ir anglų kalba.
Kietas viršelis, aplankas, 270×310 mm, 240 p.
Peržiūrėti knygos ištrauką PDF formatu... (873 Kb)
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-43-1 (lietuvių k.)
ISBN 978-9955-736-42-4 (anglų k.)
Stanislovas Kuzma
Pirmas leidinys, kuriame apžvelgiamas vieno žymiausių šiuolaikinių skulptorių kūrybinis kelias.
Viešose vietose esančios Stanislovo Kuzmos skulptūros –„Mūzų šventė“, „Versmė“ (Vilnius, Nacionalinis dramos teatras), „Pieta“ (Vilnius, laisvės gynėjų memorialas Antakalnio kapinėse), Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras (Panevėžys), „Šaulys“ (Šiaulių Saulės laikrodžio aikštė), grupė skulptūrų Juknaičiuose ir kt. – padėjo formuoti jau keleto kartų estetinį skonį, įėjo į Lietuvos skulptūros aukso fondą. Albume publikuojama ne tik šių, bet ir daugybės kitų įvairių žanrų skulptoriaus kūrinių nuotraukos: ir visuomenei prieinamos antkapinės skulptūros (rašytojai Jurgai Ivanauskaitei, kompozitorei Konstancijai Brundzaitei, dainininkei Birutei Almonaitytei ir kt.) bei skulptūros bažnyčiose (Elektrėnuose, Nidoje, Kiaunoriuose, Kolainiuose, Vilkaviškyje), ir mažai kam žinomos mažosios skulptūros, plačiai pasklidusios Lietuvoje ir pasaulyje.
Rengiant leidinį fotografas Arūnas Baltėnas drauge su skulptoriumi apkeliavo Lietuvą, nufotografavo visas pasiekiamas skulptūras. Dalis šių nuotraukų skelbiamos albume ir atskleidžia didelį skulptoriaus talentą, nepaprastą darbštumą, originalų stilių. Skelbiamas pluoštas paties Stanislovo Kuzmos pasvarstymų ir atsiminimų, dokumentinių nuotraukų.

Įžangos autorius Kęstutis Šapoka
Dailininkas Izaokas Zibucas
Fotografas Arūnas Baltėnas

Kietas viršelis, aplankas, 270×310 mm, 156 p.
Peržiūrėti knygos ištrauką PDF formatu... (934 Kb)
 Tiražas parduotas
ISBN 978-9955-736-41-7 (lietuvių k.) /parduota/
Birutė Stančikaitė
Sudarė Ramutė Rachlevičiūtė
Lietuvos dailės klasikės, vienos žymiausių estampo kūrėjų albumas. Reprodukuojami svarbiausieji Birutės Stančikaitės kūriniai: nuo preciziškųjų XX a. 8-o dešimtmečio gamtovaizdžių ir miestovaizdžių, iki brandžiųjų estampų ir tapybos.
Stančikaitės estampai tapybiški, kruopščiai detalizuoti. Romantinį jaunystės polėkį brandos metais pakeitė meditatyvus, santūrus lyrizmas, atsirado spalva, grafikė ėmėsi ir tapybos. Dailininkė nuolat dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, ne kartą apdovanota diplomais ir premijomis. Jos kūrinių turi Lietuvos, Argentinos, JAV, Lenkijos, Rusijos, Vokietijos muziejai.
Yra svarbiausių gyvenimo ir kūrybos datų, kūrinių, publikacijų sąrašai, be to, reziumė ir ilustracijų sąrašas anglų kalba.

Knygos dailininkas Izaokas Zibucas

79 reprodukcijos, 13 dokumentinių nuotraukų
Kietas viršelis, aplankas, 144 p., 275×310 mm
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-34-9 (lietuvių k.)
Vilnius: miesto portretas
Nuotraukų ir tekstų rinktinė
Knygoje sudėtos XIX–XXI a. Vilniaus nuotraukos ir miestui skirti tekstai, kurių ankstyviausias yra 1323 m. Gedimino laiškas.
Vytautas Augustinas, Arūnas Baltėnas, Alfonsas Budvytis, Janas Bułhakas, Tyburcijus Chodżko, Józefas Czechowiczius, Romanas Lorancas, Alteris Kacyzne ir daugelis kitų meistrų fotografavo tas pačias Vilniaus gatves, bažnyčias, aikštes, kvartalus, panoramas. Albume jų nuotraukos sudėtos grupuojant pagal objektus ir paisant estetinės logikos.
Greta – esė apie Vilnių (Tomo Venclovos, Czesławo Miłoszo ir kt.), kelionių vadovų (pradedant Adamu Honoriu Kirkoru), atsiminimų (Lucy S. Dawidowicz, Alfredo Döblino, Josepho Franko ir kt.), kelionių įspūdžių (Keitho Chestertono, Annos Dostojevskajos ir kt.), laiškų (Žemaitės, Georgo Forsterio ir kt.) ištraukos, Vilniui skirtos eilės.
Įžanginiuose puslapiuose – tekstai Vilniaus gyventojų kalbomis (lietuvių, lenkų, lotynų, jidiš, rusų, baltarusių).

Sudarytojai: Izaokas Zibucas, Raimondas Paknys
Tekstus parinko ir parengė Audra Kairienė

2 variantai: lietuvių ir anglų kalbomis
240 nuotraukų
Kietas viršelis, aptrauktas drobele, dėklas su aplikacija
Spauda 5×5, formatas 250×320 mm, 360 p.
 Pirkti knygą...
ISBN 978-9955-736-31-8 (lietuvių k.)
ISBN 978-9955-736-32-5 (anglų k.)
Paieška Vaizduojamoji dailė 1 2 3 4 5 6